Co potřebuješ vědět

Hra Albrechtovy skryté příběhy je určena pro rodiny a dětmi a seznámí Vás s místy, která byla klíčová pro život v tak zvané Terra felix, neboli Šťastné zemi Albrechta z Valdštejna.

Hra je součástí mobilní aplikace Skryté příběhy, která je ke stažení zdarma na ochodech Google Play (pro telefony s Androidem) a iTunes (pro telefony Apple). Hra je rozdělena do jednotlivých výletních tras. Přehled tras spojených s Albrechtem z Valdštejna najdete v sekci Výpis tras.

Na každé trase je několik zastavení, kde se zaposloucháte do příběhu vyprávěného historickou postavou. Například ve Frýdlantě je to samotný Albrecht z Valdštejna, který zvažuje zda se má stát císařovým generálem, na Hrubé Skále zase pomáháte sluhovi slaboduchého Jana Jindřicha Smiřického uprchnout s jeho pánem z domácího vězení, na Bezdězu pomáháte opatovi Penalosovi stavět benediktýnský klášter, v Jičíně hledáte s vyšetřovatelem Amantiem podvodníka Baševiho a tak dále. Tyto a další postavy Vám postupně vyprávějí svůj příběh a vy skrze drobné úkoly svázané s místy zastavení pomáháte problémy postav řešit.

 

Jednotlivé trasy jsou dlouhé od jedné do dvou a půl hodin, aby bylo možné kromě mise hry stihnout návštěvu blízkého zámku, koupaliště nebo oběd u tetičky.


 

Aplikace

Prvním krok, který musíte udělat je zaregistrovat se do hry, čímž si vytvoříte účet pro svůj tým (rodinu, partu). Pak už stačí si vybrat si místo, kam vyrazíte. Trasy jsou v aplikaci seřazeny tak, abyste na prvních místech viděli vždy ty nejbližší. Kompletní herní instrukce i s mapou dané trasy si můžete stáhnout doma na wifi do mobilu a tak následně už nepotřebujete datové připojení.

Jestliže vaše děti rádi něco sbírají. Mohou si vytvořit kolekci svých portrétů s historickými postavami, protože na konci každé trasy si můžete udělat selfie s postavou, které jste pomohli. 


Stáhněte si aplikaci zdarma ještě dnes na Google Play nebo iTunes.

 

Google play          iTunes